STAVBY Z GABIONU

1. Obhlídka gabionového staveniště

Na požádání klienta přijedeme obhlídnout staveniště budoucí gabionové stavby. Pracovník zhodnotí podmínky a spolu s klientem zkonzultuje jeho požadavky na stavbu. Na závěr si zákazník sám vybere rozsah činností, které od nás očekává.

Obhlídka staveniště je bezplatná, účtují se jen náklady spojené s dopravou podle ceníku dopravy.

2. Sestavení rozpočtu

Na základě zákazníkovy poptávky sestavíme návrh a cenovou nabídku. Zaručujeme obdržení vypracované cenové nabídky a návrhu nejpozději do 5 pracovních dnů od dodržení poptávky (obhlídky staveniště).

Návrh a vypracování cenové nabídky je bezplatná služba.

3. Příprava gabionového staveniště

Příprava spočívá v úpravě terénu budoucí gabionové stavby. První krok je realizace výkopových prací (mechanické i manuální). Další krok je navážení kamení na přípravu staveniště. A poslední etapa spočívá ve srovnání kameniva na staveništi.

4. Montáž gabionové konstrukce

Gabiony se usazují na základovou spáru a navzájem se spojují spirálami. Jestliže se ukládají na již usazenou a vyplněnou vrstvu gabionů, spojují se ještě navíc s podkladem v místech styku stěn s víky spodních gabionů.

5. Plnění gabionové konstrukce

Než se začne gabionová konstrukce naplňovat, je třeba se ujistit, že jsou všechny prvky správně a dostatečně přimontovány k sobě a jsou stabilní. Vyplňování by mělo probíhat rovnoměrně tak, že jsou prázdné koše postupně kladeny a vyplňovány na koše již dříve naplněné a uzavřené. Při plnění gabionů kamenivem je nutné pečlivě vybírat pohledové kameny, které se stanou fazónou budoucí zdi. Ne každý kámen se k tomuto účelu svým vzhledem hodí a tak jsou do pohledové stěny gabionové zdi vybírány rovné a barevně vyvážené.

Objednejte si naše služby

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.

REFERENCE